Zpět

Mimořádné vlaky

Catering ve vlaku a pronájem vlaků

Catering Chef´s service je mimo jiné také dodavatelem stravovacích služeb pro soukromé a zvláštní vlaky. Zpravidla se jedná o zvláštní historické vlakové soupravy tažené buď to parní, nebo dieselovou lokomotivou a to dle přání klientů. Po celou dobu těchto jízd je zajištěna celodenní strava z rozmanitého a la kartového jídelního lístku a velký výběr nápojů. Forma stravování je opět na výběru klienta např.: raut, výběr servírovaného menu, grilování, případně příprava pokrmů přímo před hostem. Každá souprava a složení vlaku má rozdílné náklady dle požadavků a náročnosti klientů.


Gallery Loading...

 

Projížďka zvláštním vlakem, styl společenských akcí…

Projížďka zvláštním vlakem je něco velice specifického. Prostory vlakové soupravy nabízejí rozmanité možnosti využití jednotlivých vozových segmentů. Lze zapojit vozy typu sedací, lůžkový, konferenční, salonní či restaurační, které dokáží svým uspořádáním a vybavením vytvořit plnohodnotné pohybující se zařízení vybavené i doprovodným programem. Toto prostředí vytváří osobitý styl společenských akcí. Tyto jízdy nabízí kus naší historie s neopakovatelnými zážitky, novými poznatky, zábavou, ale i klidem, relaxací a samotným požitkem z jízdy.

 

Gallery Loading...

 

Nostalgické jízdy, prestižní událost…

Díky velice řídkému vypravování těchto zvláštních vlaků se dají tyto jízdy považovat za prestižní událost. Tyto vlaky jsou vypravovány ve spojení se zvláštními událostmi jako jsou výročí tratí, hradů či zámků. Například donedávna se i naši prezidenti nechávali vozit parním vlakem na prezidentské sídlo do Lán, z nástupišť v těsné blízkosti honosně vyzdobených prezidentských čekáren, např.: Salon prezidenta T.G.Masaryka na Masarykově nádraží nebo na Hlavním nádraží v Praze. Nostalgické jízdy jsou reprezentací minulosti a předvedením technické vyspělosti naší země, která je dodnes velkou chloubou. Tyto specifické akce nabízí odprostění se od dnešní uspěchané doby, od zaběhnutých rituálů a vtažení do dob minulých a pro mnohé nezažitých. Ať už je to melancholické pohupování vlaku nebo romantické večeře v jídelním či salonním voze, pohled z okna na ubíhající krajinu, případně tanec v salonním voze. Více denní akce se využívají například k narozeninovým oslavám či firemních akcím - např.: zaměstnanecká párty na několik dní se zařazenými lůžkovými vozy a doprovodným programem. Tyto akce pak mohou být spojeny například s ochutnávkou vín, návštěvou vinných sklepů, degustací různých pokrmů nebo při průjezdu hor s možností koupání v horské bystřině.
 

Příští stanice „nádraží duchů“ …

Trasy těchto vlaků lze pečlivě a propracovaně složit dle přání klientů. Souprava s posádkou vlaku je pak přistavena na předem smluveném místě, nádraží, ze kterého vlak vyráží vstříc své cestě. Je možné takto naplánovat trasu, která je spojena s návštěvou kulturních či přírodních atraktivit, výhledy do krajiny nebo jiným doprovodným programem. Lze také naplánovat trasu po kolejích kde již téměř neexistuje pravidelná osobní ani nákladní doprava. Jsou to koleje, které čeká brzké zrušení nebo jsou již zrušené, ale jejich technický stav umožňuje jejich průjezd samozřejmě po řádném povolení. Takto se lze dostat i do míst, kde jsou nádraží, která se již dlouhou dobu nevyužívají a poté můžete mít pocit jakoby jste přijeli na nádraží „duchů“. Většinou tyto staré koleje vedou do menších vesnic, které jakoby ležely „na konci světa“. Tato místa vyvolávají velice zvláštní pocity neopakovatelnosti a slávy doby dávno minulé. Tyto zážitky jsou velice silné i pro posádku vozů, která si ještě dlouhou dobu o takových akcích vypráví a v tomto duchu i náš personál k takovým akcím přistupuje. Zapomeňte na běžný neosobní standard nabízených služeb, tyto akce jsou opravdu velice netradiční a naprosto jedinečné.

Gallery Loading...


Zajištění vybavení, pestrost nápojů a pokrmů

Pro zajištění pohoštění cateringem je třeba restaurační vozy doplnit potřebným vybavením. Od jídelního a nápojového inventáře, stolního prádla, výrobní technologii, skladovací techniku, po posádku jídelního vozu. Dále zajištění počítačové techniky, záložního zdroje elektrické energie, reprodukční techniky a doplňkového vybavení nutného k zajištění těchto akcí. Co se týká nápojového sortimentu, nabídka vychází z běžných zvyklostí nealkoholických a alkoholických nápojů, samozřejmě dle přání klientů si nápojový sortiment lze upravit dle vlastního výběru.Točené pivo nabízíme zpravidla od těch nejvyhlášenějších dodavatelů. Pivní nabídku lze doplnit o nějaké speciální pivo, případně pivo místní výroby dle zvolené trasy. Dále jsou mezi klienty velice oblíbené degustace našich bylinných alkoholických produktů, případně ovocných pálených nápojů místní výroby. Vše samozřejmě s certifikací a listem původu dle zákona. Nabídka pokrmů z pravidla není nějak omezena. Pokrmy všech druhů lze v perfektní kvalitě vyrábět přímo v kuchyni jídelního vozu bez použití polotovarů a tak zajistit naprosto perfektní čerstvost nabízených jídel.

Gallery Loading...


Gallery Loading...


Příprava pokrmů za jízdy je dobrodružství

Výroba a servis v jídelních vozech byla a asi i do budoucna bude o dost náročnější než ve stacionárních provozech. Charakter prostoru a pohyb vlaku již sám udává systém výroby a servisu. Výroba pokrmů a servis nápojů ve vlaku, který se pohybuje rychlostí například 100 km/h je velice dobrodružný. Co se týče uspořádání výroby a samotné přípravy pokrmů je to dvojnásobné zapojení mysli. Důležité je také dávat dobrý pozor na to, aby na vás někde něco nespadlo nebo na vás nevystříkla horká voda z kastrolu. Samozřejmostí je také vyrovnávání rovnováhy při průjezdu oblouky, které nejsou vždy úplně příjemné. Z profesionální hlediska se dá říci, že vaření za jízdy ve vlaku je fyzicky i psychicky náročné a srovnatelné s přípravou pokrmů s Michelinskými šéfkuchaři, se kterými jsem již během své praxe mohl spolupracovat. Díky opravdové profesionalitě, sehranému týmu, pozitivnímu myšlení pro danou věc a několikaletých zkušenostech se vytříbil ojedinělý systém, který umí efektivně s velmi příjemnou formou odbavovat klienty a cestující těchto akcí.

Bližší informace ohledně pořádání společenských akcí, pronájmů vlaků a ostatních doprovodných služeb Vám rádi poskytneme prostřednictvím emailu nebo telefonicky.

Zpět