Zpět

Prostory ke konání společenských akcí

Gallery Loading...


Během řady let jsme se s cateringem stali dodavateli pohoštění na nejrůznější místa, která opravdu stojí za zmínku. Místa bývají velice různá, mohou mít i svou vlastní historii, která na Vás již při příchodu dýchá ze stěn nebo to mohou být prostory, které by nikdo na první pohled ke společenským akcím nevyužil, ale opravdu stačí nápad, trocha vybavení a lze připravit akci třeba v opuštěné továrně, lokomotivní opravně nebo na starém letišti. Velmi zajímavá místa jsou pak například v historickém centru Prahy, v budovách, které uvnitř ukrývají sály zlatem zdobené, vykládané dřevem a nejrůznějšími malbami od věhlasných malířů. Takováto místa ve velmi frekventovaných částech historického centra hlavního města jsou o to působivější, když víte, že prostory se nachází v centru dění a přitom jste chráněni od okolního ruchu velkoměsta. Stačí projít nenápadným podloubím domu z Malostranského náměstí a rázem se ocitnete v působivém prostředí Vrtbovské zahrady s fontánou, terasami a překrásným obřím altánem.

Gallery Loading...

 

Svatba v podhradí Pražského hradu…

Velice oblíbené prostory pro konání svateb jsou například zahrady pod Pražským hradem nebo Vrtbovská zahrada, které jsou terasovitě rozvržené a tak se perfektně hodí pro konání obřadů i pro větší počet osob. Některé terasy jsou opravdu prostorné, jiné mají spíše menší rozlohu vhodnější pro komornější obřady. Zahrady disponují množstvím různých okrasných oblouků, balustrád nebo altánů takže je opravdu z čeho vybírat. Vkusně upravená flóra tvoří stálou dekoraci a dobře podtrhuje výjimečnost těchto míst s výhledem na Staré město. Lze dodat také dekorativně nazdobené květiny, dozdobit židle, altán atd. Na tyto akce často dodáváme malé pohoštění, které se před obřadem servíruje roznášenou formou, ať je to například finger food, canapky nebo obložené chlebíčky. Po skončení samotného obřadu může být také servírováno malé pohoštění během fotografování novomanželů. Dále následuje přípitek a pokud není svatební tabule připravená přímo v zahradách, ubírají se svatebčané do spodní části zahrady, kde je možné přistavit transportní vozidla nebo kočáry tažené koňmi, které celou svatbu odváží například do restaurace nebo na loď. Tam už je naším personálem připraven oběd či rautové pohoštění a doprovodný program.

Gallery Loading...


Nenápadná místa skrývají překrásné poklady...


Kaiseršteinský palác
Objevte kouzlo barokního domu na rušném Malostranském náměstí. Rozmanité sály a salonky vyhoví všem typům společenských akcí a dodají jim patřičnou noblesu.Ať už plánujete konferenci, svatbu, galavečeři nebo večírek, jsou vám obě patra Kaiserštejnského paláce k službám. Stejně tak se sem vracejí organizátoři výstav, aukcí či pořadatelé koncertů. Pohostinnost zde má svou tradici. V někdejším domě u Petzoldů bydlela kupříkladu operní diva Ema Destinnová či badatel Joachim Barrande. Kaiserštejnský palác, to je skvělé místo k setkání už od dob vrcholného baroka. Palác obsahuje několik sálů jejich dispozice jsou rozepsány v ukázkové tabulce níže: zdroj.:

Gallery Loading...

Martinický palác na Pražském hradě
Martinický palác se nachází na Hradčanském náměstí v blízkosti Pražského Hradu. K pronájmu jsou nabízeny reprezentační prostory paláce, které lze využít k pořádání společenských akcí, rautů, koncertů, konferencí, přednášek…. Celková kapacita prostor paláce je 800 osob.
http://www.martinickypalac.cz/ 

Gallery Loading...


Den na který se nezapomíná…

Exkluzivní možnost uspořádat svatbu v historických kulisách paláce v sousedství Pražského hradu. Možnost využít nádvoří s fontánou, velký sál, jehož součástí je kaple s biblickými malbami, množství salonků s historickým nábytkem a malovanými trámovými stropy. Celý palác má neopakovatelnou atmosféru. Vy i Vaši blízcí zde máte možnost strávit den, na který se nezapomíná! Svatební hostina v Martinickém paláci může probíhat na nádvoří, v konírně, nebo ve velkém sále, k dispozici pro Vás budou i menší salónky k odpočinku. Martinický palác nabízí jedinečnou možnost strávit u nás celý den a celou noc. Až se unavíte lze využít i lože ve svatebním apartmá, nejromantičtějším místě pro dokonalou svatební noc.

Masarykův salonek na Masarykově nádraží v Praze

Gallery Loading...


Masarykův vládní salonek, původně dvorní čekárna pamatuje přítomnost řady významných politických osobností.Je zařízen stylovým nábytkem a na bočních stěnách jsou umístěny busty T.G. Masaryka a železničního stavitele J.Pernera. Vyřezávaný krb, zdobený dřevěný strop, lustr a kliky dveří jsou původní. V dnešní době prostory využívány k pořádání křtů knih, oslav narozenin, konferencí pro menší počet osob, prezentací a dalších společenských akcí. Salonek je disponován tak, že není problém s žádným typem cateringové akce, aniž by se museli měnit dodatečným vybavením dispozice salonku.
Masarykův salonek na Hlavním nádraží v Praze

Gallery Loading...


Praha hlavní nádraží, vystupovat!

Salonek na "Nádraží císaře Františka Josefa", jak zněl oficiální název v roce 1871, je nejhonosnější, plně odpovídající významu přijetí vzácných hostů. Časopis SVĚTOZOR jej popsal ve svém lednovém vydání z roku 1872 takto: "…v pravém nalézají se pak salony dvorní, skládající se z předsíně, dvou toaletních komnat a z velkého salonu nádherně vyzdobeného." Nádraží bylo na přelomu minulého století velkolepě přestaveno architektem J. Fantou ve stylu již ustupující secese. Železniční historik Pavel Schreier upozorňuje zejména na malířskou výzdobu Václava Jansy a Viktora Strettiho s motivy Prahy. Jak již bylo výše zmíněno, salonek se skládá z několika opravdu úžasných místností, obrovské foyer – předsálí dominuje svou vysokou halou, před foyer je velká předsíň ze které lze vstoupit do prvního salónky, který je vykládán vyřezávaným dřevem, z tohoto salonku lze projít do menšího salonku, který je také honosně zdoben. Z menšího salonku lze vstoupit do foyer. Uspořádání těchto prostor perfektně vytvářejí despozice k ideálně rozmístěnému uspořádání společenských akcí. Rozložení občerstvení a nápojového baru. Právě foyer se perfektní hodí pro vytvoření nápojové stanice či baru. Menší salonek se zpravidla využívá pro uspořádání nabídkových stolů pro rauty. Velký salonek je obvykle využíván jako zasedací, konferenční nebo zábavní prostor. Prostory lze také využít k vytvoření tabule se stoly, u kterých během programu hosté sedí a pokrmy jsou jim zanášeny přímo ke stolu.

Bližší informace ohledně pořádání společenských akcí, pronájmů sálů a ostatních doprovodných služeb Vám rádi poskytneme prostřednictvím emailu nebo na telefonicky.

Zpět